تبلیغات
تکلیم موطن من

تکلیم موطن من
پیوندهای روزانه

السلام علیک یا ابا عبدا.. السلام علیک یابن رسول ا.. سلام بر تو ای حسین که در راه رضای خدا تمام یارانت شهید شدند و با نثار خونهای این عزیزانت بود که اسلام حیاتی جاودانه پیدا کرد و با عشق به شماست که رزمندگان ما خون را از وابستگی مادی رهانیده و به وادی اخلاص وارد می شوند و وجود خود را مشتاقانه فدای معبود می کنند.

 

السلام علیک یا ابا عبدا.. السلام علیک یابن رسول ا..

سلام بر تو ای حسین که در راه رضای خدا تمام یارانت شهید شدند و با نثار خونهای این عزیزانت بود که اسلام حیاتی جاودانه پیدا کرد و با عشق به شماست که رزمندگان ما خون را از وابستگی مادی رهانیده و به وادی اخلاص وارد می شوند و وجود خود را مشتاقانه فدای معبود می کنند. از خدا می خواهم اگر زندگیم چون شما نبود" مرگم ” بمانند شما باشد هرچند که هیچ لیاقتی این چنین در خود نمی بینم، ولی به امید شفاعت آقایی چون شما و لطف دریای بیکران خالق دلخوشم. و اگر مشیت الهی بر این باشد که مرا از نعمت عظیم خود یعنی"شهادت" در راه خویش بهره مندم سازد که نهایت آرزوی این بنده حقیراست.

توصیه ام این است که همواره به یاد خدا باشید باید مواظب بود که هوای نفس ما را از هدف اصلی آفرینش جدا نکند در رفتن به مساجد کوشا باشید به عبادتها اهمیت بیشتری داده و از خدا طلب مغفرت نمائید و یقین دارید که دنیا برای جاودانه نیست بلکه محلی است که به ان اعتباری نیست، پس باید ره توشه برداریم و خود را مهیای سفری بزرگ کنیم. از تفرقه که کاری ترین سلاح است علیه مسلمین، جداً خودداری نمایند. همیشه سنگرهای توحیدرا حفظ نمائید.تا "شرک"حاکمیت پیدا نکند.از امام پیروی کنید که او پیرو قران است. از خدا مسئلت دارم که در مصیبت ها و سختی های زود گذر دنیا به همه صبر دهد وبه نعمت های ابدی وبی پایان خود برساند. «خدایا،خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار» والسلام مسعود ملکی   22/2/1365

همیشه سنگرهای توحید را حفظ نمائید...وصیت نامه شهید

*

زندگینامه ی بسیجی دلاور اسلام شهید مسعود ملکی

در گذرگاه زمان ودر تمام ابعاد تاریخ بشر ستیزه بین جوامع بشری وجود داشته وخواهد داشت، که در یک سو غاصبینی آدم نما، متجاوز و متکبر سوار بر مرکب چوبی قدرت و غافل از گذر ایام و اصل رجعت با خیل لشکری به سرکردگی ظلمت بر مسکینان درگاه حضرت حق می تازد و گمان  تسلط بر خلائق را در کتاب خیال خویش ورق می زند و با سالوس و ریا و کذب اوراق آن کتاب باطل بافته شده ذهن خود را جلد می نمایند در قطبی دیگر متولیان نور با رسالت شب شکنی، آزده و موحد، از دایره دنیای محسوس رها شده و با قلبی سرشار از عشق و ایمان و اخلاص و با سپاهی به ظاهرکم، عبور از تنگناهای پر پیچ و خم زندگی، عرصه را بر غاصبین دنیاطلب تنگ نمود.

*

یک تن از کاروانیان مرید عاشق، شهید همیشه جاوید مسعود ملکی تکلیمی بود که در خرداد ماه سال 1339 در خانواده ای مذهبی در محله تکلیم شهرستان رودبار دیده به جهان گشود و تحصیلات تمام مقاطع خود را در شهر خود به پایان رساند و در خرداد ماه سال 1358 با تلاش و پشتکار و توکلش بر مبداء هستی بخش عالم هستی معادل (تلاش و سعی خود) موفق به دریافت دیپلم علوم انسانی گردید سپس دوران وظیفه عمومی اش را که مقارن با جنگ تحمیلی عراق علیه ملت مسلمان ایران بود تماماً در جبهه های علیه باطل گذراند.

او پس از پایان دوره سربازی منتظر کسب میز برای اشتغال نشد، آستین بالا بالا زد و پس از تجربه چند نمونه کار مختصر و متنوع نهایتاً در مرکز فنی و حرفه ای گیلان دوره کار آموزی رشته نجاری را با موفقیت گذرانید و در پاییز سال 1364 در کارخانه سیمان خزر لوشان مشغول کار گردید در همان سال به ندای رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام راحل همراه راهیان کربلا علیرغم داشتن مادری پیر و مریض و مسئولیت سرپرستی خانواده اش به سوی جبهه شتافت و نوروز سال 65 را با سنگرنشینان رزمنده گذرانید. پس از اتمام ماموریت به کار و سازندگی بازگشت ولی آرامش در وی سکون نیافت و مجداً دواطلبانه در خرداد ماه 65 همراه راهیان کربلای 2به جبهه رفت و در تاریخ 10/6/1365 مقارن با اویل محرم عید آغاز شده در جبهه را به عید " شهادت" آن هم در ماه عزاداری شهید تاریخ امام حسین (ع) متصل نمود و پیکر پاکش سال ها غریبانه در جبهه منطقه " حاج عمران" ماند و در بهمن ماه سال 74 مقارن با ایام ماه مبارک رمضان به زادگاه خویش بازگشت و بر دوش هزاران نفر جمعیت روزه دار مشایعت گردید و در کنار همرزمانش در مزار شهدای تکلیم قرار گرفت و به انتظار قریب ده ساله همگان پایان بخشید.

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

کلامی چند از یادداشت های شهید

خانواده عزیزم؛ امیدوارم که خداوند متعال به کرمش به همه شما صبر دهد تا این چند روز دنیا بر شما سر شود.  دنیا دار فنا است. قرار نیست کسی در این دنیا برای همیشه زنده بماند اگر کسی قرار بود در این دنیا بماند پیغمبر اکرم برای امتش باقی می ماند پس باید همه از این جهان به دیار باقی که خدا به آن وعده داده برویم. پس از خدا بخواهیم که مرگ و زندگی ما را در راه رضای خویش قرار دهد و برای من نگران نباشید چون این راه را به عنوان راهی که رضای خدا در آن است دیدم و انتخاب کردم و به آرزوی خود رسیدم و شما هم با اعمال صالحه در این دنیا خود را آماده کنید برای سفر آخرت. در موقع عزاداری بیشتر توسل به شهدای کربلا شوید که چون من که در مقابل آنان ارزش گریه ندارم و از برادر یا فرزندی که در راه خدا داده اید نگران نباشید که خدا  مشتری آن است و اجر بی حساب به شما می دهد. خواهران من در حفظ حجاب خود بکوشند و در موقع عزاداری خود را ناراحت نکنند که نه من راضی به آن هستم و خدا به آن راضی نکند خدای نکرده زبان به شکوه بگشانید که اجر آنها را ضایع کند و بعداً  زندگی خود را با آرامش ادامه دهند، انگار که به سفری رفتم و بعداً به من ملحق خواهید شد.          
طبقه بندی: شهدای تکلیم،
برچسب ها: شهید مسعود ملکی تکلیمی، شهید مسعود ملکی، مسعود ملکی تکلیمی،
[ چهارشنبه 19 بهمن 1390 ] [ 04:07 ب.ظ ] [ مجله سرگرمی زیتون نیوز ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب